Dużo mówi się o alkoholu i fitnessie, ale co to wszystko znaczy? I czy powinieneś unikać alkoholu, gdy próbujesz schudnąć?

Postaramy się to wyjaśnić.

Szampan i inne wina

Szampan to świetna opcja dla osób starających się zachować dobrą formę. Szampan ma wiele korzyści zdrowotnych i łatwo jest kontrolować spożycie alkoholu pijąc szampana. Czerwone wino zawiera przeciwutleniacz resweratrol, który może pomóc obniżyć poziom cholesterolu i zapobiec chorobom serca. Czerwone wino zostało również powiązane z poprawą gęstości kości, zmniejszeniem ryzyka zachorowania na raka i lepszą jakością snu.

Oprócz korzyści zdrowotnych, gdy jest spożywane z umiarem (jeden do dwóch kieliszków dziennie), czerwone wino jest również korzystne dla utraty wagi, ponieważ pomaga dłużej czuć się sytym.

Wódka

Wódka to świetny wybór do picia samodzielnie lub w koktajlach. Jest niskokaloryczna i nie zostawi Cię później z uczuciem wzdęcia. Kaloryczność drinków zmienia się zależnie od dodatków. Jeśli chcesz zachować smukłą sylwetkę, to wybieraj koktajle i drinki na bazie napojów typu „zero”.

Piwo

Piwo jest dość kaloryczne. Możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, że szklanka piwa ma około 150-200 kalorii, co czyni ją taką samą jak jabłko lub pół awokado. Ale piwo jest też wysokie w składniki odżywcze! Piwo zawiera polifenole, które są dobre dla zdrowia i pomagają w walce z rakiem.

Piwo zawiera również antyoksydanty, które hamują proces starzenia i pomagają utrzymać zdrową skórę . Jeśli zdecydujesz się wypić piwo zamiast zwykłego napoju gazowanego lub soku podczas wieczornego wyjścia, upewnij się, że wcześniej zjesz coś z białkiem, abyś mógł zrównoważyć swój posiłek po wypiciu alkoholu! Kaloryczność piwa rośnie, gdy dodamy do niego syrop sakowy.

Przeczytaj o alkoholach w portalu https://centrumwin.pl/.