Osoby budujące masę mięśniową często mają problem z pomysłami na przygotowywanie posiłków. Oprócz tego często osoby początkujące w ogóle nie mają pojęcia co dokładnie jeść na masie. Dlatego dzisiaj powiemy sobie co nie co o posiłkach, które warto przygotowywać sobie podczas okresu budowania masy mięśniowej.

Kaloryczność posiłków

Podczas okresu budowania masy mięśniowej niewątpliwie musimy dostarczać do organizmu odpowiednią ilość kalorii. I mowa tutaj nie tylko o kaloriach pustych, lecz przede wszystkim pożywnych. Dlatego warto zwracać uwagę na ten aspekt. Niektóre osoby mówią, że im więcej kalorii tym lepiej. Jednak nie do końca jest to prawda, gdyż w momencie pochłaniania zbyt dużej ilości kalorii każdego dnia, nasz organizm może po prostu zbyt mocno przybierać na tkance tłuszczowej. Dlatego pamiętajmy, aby jeść kaloryczne posiłki, lecz mimo wszystko warto liczyć i kontrolować kalorie.

Duża zawartość białka

W posiłkach na masę musimy pamiętać o odpowiedniej ilości białka. To właśnie ten makroskładnik jest jednym z najważniejszych w momencie, gdy zależy nam na budowaniu masy mięśniowej. Dlatego jeśli chcemy przybrać na masie, a przede wszystkim zbudować mięśnie, to białka w diecie nie może zabraknąć.

Przykładowe posiłki na masę, które warto spożywać

Przyjęło się, że kulturyści oraz osoby uprawiające fitness i chodzące na siłownie opierają swoją dietę na ryżu, kurczaku i brokułach. Jest to jednak oczywiście pewnego rodzaju stereotyp, ponieważ osoby chcące zbudować muskularną i wyrzeźbioną sylwetkę mogą spożywać tak naprawdę wiele innych sprawdzonych produktów. Za przykład takich potraw i posiłków mogą nam posłużyć chociażby omlety białkowe na masę, koktajle w postaci zmiksowanego jedzenia, czy też chociażby pyszne obiady złożone z potraw mięsnych. Wybór jedzenia na masę mięśniową jest naprawdę bardzo szeroki i to tak naprawdę od nas zależy na czym konkretnie będziemy tę masę mięśniową próbowali zbudować.

Musimy jednak pamiętać, aby spożywane jedzenie i co za tym idzie pochłaniane kalorie pozwalały nam wyjść na plus kaloryczny. Nie możemy zapominać również o odpowiedniej podaży białka w diecie oraz pozostałych makroskładników, składników odżywczych, witamin i minerałów.