Nie od razu każdy zostanie profesjonalnym rolkarzem. Żeby nauczyć się dobrze jeździć na rolkach musimy poświęcić trochę czasu, aby opanować podstawowe zasady jazdy. Jednak trening czyni mistrza. Oznacza to, że również i Ty możesz stać się wirtuozem jazdy na rolkach. Jak to zrobić? Sprawdźmy to!

Zadbaj o prawidłową technikę

Początki uprawiania każdego sportu mogą wydawać się trudne. Szczególnie, jeśli nie znamy poprawnej techniki. W przypadku jazdy na rolkach jest podobnie. Jeżdżąc na opak można zrobić sobie krzywdę. Dlatego warto poznać zasady poprawnej jazdy i prawidłową technikę. O czym powinniśmy pamiętać, aby nie zrobić sobie krzywdy?

Przede wszystkim powinieneś pamiętać o ugiętych kolanach. Jazda na prostych nogach może być niebezpieczna i stwarza zagrożenie dla naszego zdrowia. Oprócz tego pamiętaj, aby odpychać nogi na bok. Ważne jest również to, aby mieć pochylony tułów. Pamiętając o tych trzech prostych zasadach na pewno zwiększymy szansę na to, że podczas pierwszej jazdy na rolkach nie odniesiemy kontuzji.

Naucz się upadać – to ważne, aby nie bać się jeździć

Osoby początkujące na pewno raz i nie dwa upadną. Jest to po prostu wpisane w naukę jazdy na rolkach. Dlatego warto nauczyć się bezpiecznie upadać. Dzięki temu zminimalizujemy ryzyko odniesienia poważnej kontuzji. W tym ćwiczeniu przydadzą Ci się również wskazówki z poprzedniego akapitu. Ugnij kolana, pochyl tułów i wyćwicz sobie jeszcze bezpieczne upadki. Gdy nauczysz się upadać "na sucho", to potem znacznie lepiej zachowasz się w momencie, gdy przyjdzie do prawdziwego upadku. Pamiętaj, że nauka jazdy na rolkach nie jest trudna. Szczególnie jeśli będzie pamiętać o tym, aby stawiać bezpieczeństwo na pierwszym miejscu. Kilka podejść sprawi, że rolki staną się dla Ciebie czymś zupełnie naturalnym.