Córka, a może chrześnica mają urodziny, a ty nie masz pomsyłu na słodką przekąskę dla dziewczynek. Doskonałym pomysłem są mufinki z odrobiną barwnika różowego, w połączeniu z bananmi stworzą cudowną słydycz, która na pewno zachwyci każdego gościa, a na pewno będzie smakować każdemu.

Co będziemy potrzebować do przygotowania muffinek?

Do zrobienia ich potrzebujemy jedynie:

  • 2 jajka
  • 1/2 szklanki cukru
  • 2 banany
  • 1 łyżeczka proszku do pieczenia
  • 80 g roztopionego masła
  • 2 szklanki mąki pszennej
  • malutka szczypta różowego barwnika w proszku.

Przygotowanie różowych muffinek

Nasze mufinki wyjdą nam różowe na przemian z kolorem ciastka mufinkowego, bardzo ładnie się prezentują. Zaczynamy od rozpuszczenia masła w garnku i pozostawienia go do przestygnięcia. Teraz do miski dodajemy jajka i cukier, po czym miksujemy je na najwyższych obrotach do powstania masy. Następnie pokrujmy nasze banany na mniejsze kawałeczki i wrzućmy do naszej masy jajecznej. Dodajemy również do masy mąkę, proszek do pieczenia, oraz nasze roztopione i ostygnięte masło, po czym całość miksujemy na najwyższych obrotach, aż do całkowitego połączenia się składników.

Nasze powstałe ciasto dzielimy na dwie części w osobnych miseczkach, po czym do jednej dodajemy naszego różowego barwnika i mieszamy, w drugiej zostaje nam masa jasnego koloru. Teraz należy nasze foremki do mufinek zapełnić masą, na początek wlewamy trochę jasnej masy, po czym troszkę różowej, tak aby zapełnić prawie całą foremkę, teraz należy za pomocą wykałaczki wymieszać nieco nasze masy wykonując lekkie owalne ruchy tak aby powstała nam mozajka. Już wspaniale się prezentują, teraz należy ustawić piekarnik do temperatury 180 stopni i piec nasze mufinki około 20-22 minut. Po wyciągnięciu z piekarnika ujrzymy przepiękne mufinki różowo-ciasteczkowe, możemy je zostawić w takiej postaci lub ozdobić jak tylko nam się podoba.