Firma w ostatnim czasie notuje ogromny spadek zarobków, powodzenie w życiu towarzyskim nie jest już tak duże jak kiedyś, a może przeżywasz obecnie zawód miłosny? Co robić w takich sytuacjach? Czy można w jakikolwiek sposób sobie samemu pomóc, a może nawet postawić krok na przód?

Nie ma co się nad sobą użalać

Bez wątpienia w trudnych sytuacjach warto mieć gdzieś z tyłu głowy fakt, że życie jest ulotne. Dzisiaj jesteśmy, a jutro nas nie ma. Co to oznacza w praktyce? Otóż oznacza to, że każdy kolejny dzień powinien być najpiękniejszym dniem naszego życia. Co więcej, warto sobie uświadomić, że żyjemy w świecie, w którym praktycznie nikt nie wie o co chodzi. Znaleźliśmy się tutaj najprawdopodobniej przypadkiem i w każdej chwili możemy po prostu zostać „zmieceni z planszy”. Czym więc się przejmować? Dlaczego mamy się czymkolwiek smucić? Dlaczego byle jaka sytuacja z dnia codziennego może mieć tak duży wpływ na nasze życie i nasze samopoczucie. No właśnie… jednak żeby to zrozumieć, to na pewno należy spojrzeć na nasze życie oraz otaczające nas sytuacje z odpowiedniej perspektywy. Jeśli uda nam się to zrobić, to może ponownie zalogować się do świata o nazwie „szczęśliwe życie”.

Twórz nowego siebie, zacznij robić to co kochasz

Już na pewno każdy z nas nie raz i nie dwa słyszał słowa, aby wziąć się w garść i zacząć robić to co kochamy. Jednak czy rzeczywiście bierzemy te słowa na poważnie? Otóż okazuje się, że nie do końca. Wiele osób w trudnych momentach wpada w pętle i żyje na tzw. autopilocie. Otacza się negatywnymi emocjami i po prostu każdego dnia karmi się przypadkowymi rzeczami. Jednak jest to zachowanie wręcz fatalne dla naszej osoby, ponieważ powinniśmy każdego dnia chwytać życie „za fraki” i po prostu żyć tak, jak tego chcemy. Co to oznacza?

Oznacza to, że mamy zacząć tworzyć swoje życie, tworzyć naszą codzienność i po prostu robić to, co w duszy nam gra. Oczywiście w ramach zasad prawa. Chodzi o to, aby zacząć spełniać siebie i swoje marzenia i mieć kompletnie wylane na zdanie osób trzecich. Poczucie pełnej swobody i wolności jest czymś, po czego doświadczeniu już nigdy nie będziemy chcieli żyć w inny sposób. Uśmiech na twarzy, znakomity humor i ciągły progres w życiu – takie stany rzeczy powinny zostać z nami na dłużej. Tak więc w trudnych sytuacjach wcale nie musimy stawiać czoła problemom i trudzić się z nimi. Zaakceptujmy to co jest i pójdźmy do przodu. Bez zbędnych dyskusji, bez tracenia energii na zbędne rzeczy. Do przodu, po swoje i bez zbędnego tracenia czasu – naprawdę mamy go niewiele na tym świecie.