Testosteron dla mężczyzn jest naprawdę ważnym, jak nie najważniejszym hormonem. Nic więc dziwnego, że mężczyźni robią wszystko, aby poziom testosteronu mieć na najwyższym możliwym pułapie. Jeśli zatem zrobiłeś sobie ostatnio badania testosteronu i masz zamiar zwiększyć jego ilość w organizmie, to warto wypróbować naturalne metody, o których zaraz powiemy sobie nieco więcej.
Uprawiaj sport
Bez wątpienia regularna aktywność fizyczna to jeden z najlepszych sposobów na to, aby naturalnie podnieść poziom testosteronu w organizmie. Nawet kilkukrotny marsz w tygodniu może pobudzić ciało do produkcji testosteronu. Warto tutaj jednak zaznaczyć, że aktywność fizyczna musi być wykonywana regularnie. Znacznie lepiej jest wykonać średni trening 3 lub 4 razy w tygodniu, niż jeden trening o wysokiej intensywności i objętości. Dzięki aktywności fizycznej na pewno łatwiej będzie nam również utrzymać wagę w ryzach, a to również przełoży się na poziom testosteronu.
Dieta bogata w tłuszcze
Kolejnym ważnym elementem dla produkcji testosteronu w organizmie jest dieta, która umożliwi mu odpowiednie funkcjonowanie. Do produkcji testosteronu i prawidłowego działania gospodarki hormonalnej potrzebne są zdrowe tłuszcze w diecie. Dlatego też warto wprowadzić do swojej diety takie produkty orzechy, tłuste ryby, siemię lniane, nasiona chia, czy też owoce morza. Warto zaznaczyć, że bardzo duży pozytywny wpływ na człowieka mają kwasy tłuszczowe omega-3, które pozwalają uregulować pracę jąder, a to automatycznie przekłada się na poziom testosteronu w organizmie.
Spora ilość witaminy D w organizmie
Nie tylko kwasy tłuszczowe Omega-3 są ważne dla organizmu, aby mógł on produkować testosteron i zachować odpowiednią regulację gospodarki hormonalnej. Również i witamina D ma ogromne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Przez wielu witamina ta nazywana jest po prostu „witaminą słońca”. A to oznacza, że co najmniej w okresie jesienno-zimowym wielu z nas najprawdopodobniej ma niedobory tej witaminy w organizmie. Zatem warto wykonać badania na obecność witaminy D3 w organizmie, a następnie uzupełnić ewentualne braki za pomocą suplementów diety.