Osoby uprawiające aktywność fizyczną często zwracają także sporą uwagę na dietę oraz dodatkową suplementację. Prędzej czy później każdy trafia na kreatynę. Dowiaduje się o niej albo od znajomych, od osób na siłowni albo po prostu z internetu. Co zatem warto wiedzieć o kreatynie i czy warto ją spożywać?

Kreatyna, a więc najlepiej przebadany suplement na rynku

Wszystkie osoby, które np. trenują na siłowni w sposób naturalny doskonale wiedzą, że to właśnie kreatyna jest najlepszym suplementem, który może zintensyfikować ich rezultaty. To właśnie cykl kreatynowy pozwala zwiększyć siłę mięśni, poprawić sylwetkę, jak i polepszyć regenerację. Dlatego kreatyna jest tak mocno popularna w kręgach osób ćwiczących na siłowni. Ale nie tylko, bowiem kreatyna to również suplement stosowany przez biegaczy, piłkarzy, czy też rowerzystów.

Co warto wiedzieć o kreatynie?

Jeśli mamy zamiar stosować kreatynę, to na pewno warto poznać podstawowe informacje o tym suplemencie diety. Przede wszystkim warto wiedzieć, że na rynku znajdziemy zarówno kreatynę w kapsułkach, jak i w proszku. Ponadto wyróżniamy kreatynę monohydrat oraz jabłczan. W zasadzie najczęściej stosowaną formą kreatyny jest właśnie kreatyna monohydrat w formie proszku. Jeśli chodzi o stosowanie tego suplementu, to należy przyjmować kreatynę raz dziennie w ilości 5 gramów. Może to być rano, wieczorem lub po prostu po treningu.

Warto dodać, że pełne działanie kreatyny rozpoczyna się po około dwóch tygodniach. Dopiero wtedy stężenie kreatyny w organizmie osiąga pełne maksimum, a my możemy czerpać profity z suplementacji. Jakich dokładnie profitów można oczekiwać? Przede wszystkim lepsza regeneracja, większa siła, no i wzrost ogólnej masy ciała. W przypadku osób trenujących sporty wytrzymałościowe może poprawić się właśnie wytrzymałość i kondycja. Zatem jak widać kreatyna to suplement, po który warto sięgnąć. Szczególnie, że jest to najbardziej i najlepiej przebadany suplement dostępny na rynku.