Średnia ilość miesięcznych wyszukań frazy praca zdalna zwiększyła się 3-krotnie w ciągu ostatnich 2 lat. Jednocześnie idea pracy zdalnej rozwija się w błyskawicznym tempie. Jeżeli chciałbyś zacząć zarabiać w ten sposób, zastanów się, co potrafisz robić, za co ktoś inny zechce zapłacić.

Możesz zacząć pracować zdalnie tu i teraz

Bardzo ważną zaletą tej formy aktywności zawodowej jest często niski próg wejścia. Na ogół wystarczy laptop, który już masz i dostęp do Internetu. Pierwsze, proste zlecenia zrealizujesz bez problemu, a potem stwierdzisz, czy to zajęcie dla Ciebie. Kluczowe cechy do wykonywania pracy zdalnej to motywacja do pracy oraz terminowość. Bez tego nie da się na dłuższą metę utrzymywać zleceń od klientów. Jako freelancer, dobrze abyś miał przygotowane portfolio, w którym umieścisz swoje najlepsze prace.

Organizacja to klucz do efektywnej pracy zdalnej

W pracy zdalnej dobrze jest wyznaczyć sobie konkretne godziny na każdy rodzaj aktywności, czyli np. przez godzinę aktywnie poszukujemy zleceń, przez 3 godziny stawiamy na intensywną realizację itp. Pierwsze zlecenia na pracę zdalną można znaleźć na popularnych serwisach z ogłoszeniami dla freelancerów. Jeśli będziesz przykładał się do swoich obowiązków, wkrótce pojawią się pierwsze propozycje współpracy.

Czy to się opłaca finansowo?

Oczywiście praca zdalna jak każda inna może być lepiej lub gorzej płatna. Bez problemu jednak można w szybkim tempie dojść do zarobków na miarę średniej krajowej, a wraz ze zdobywaniem doświadczenia możemy szybko ten pułap przeskoczyć.