Mówi się, że pierwsze wrażenie na kimś można zrobić tylko raz i nie jest to niewątpliwa prawda, dlatego zastanówmy się co można zrobić, aby to pierwsze wrażenie było pozytywne i byśmy byli postrzegani jako dobra, przyjacielska osoba, warta poświęcenia uwagi.
Kiedy poznajemy się na żywo z kimś warto pamiętać o kilku prostych zasadach, które dziś omówimy, na przykład?

Podaj komuś rękę i pamiętaj o jego imieniu

Pierwszą podstawową zasadą jest oczywiście podanie ręki na przywitanie, oraz powiedzenie swojego imienia, ponadto pamiętajmy o tym by się dużo uśmiechać, lepiej być zapamiętanym jako uśmiechnięta osoba, niż ponura, prawda?

Małą podpowiedzią może być to, abyśmy zawsze mieli przy sobie gumy, dlaczego?
Świeży oddech podczas rozmowy z kimkolwiek naprawdę jest o wiele lepszy niż odór naszego śniadania.
Niestety gumy nas nie uratują kiedy my nie zadbamy o siebie i oczywiście nie musimy wyglądać jak milion dolarów, ale pamiętajmy o dobrym ubiorze i kulturze osobistej, ponieważ te dwie rzeczy bardzo plusują u ludzi, zwłaszcza podczas budowania relacji.

Słuchaj z uwagą i wykazuj zainteresowanie

Podczas gdy z kimś rozmawiamy, okażmy to tej osobie, że słuchamy jej z zaciekawieniem, jeśli nam coś powie, zadajmy pytania, dopytuj my, starajmy się wchodzić w jak najwięcej interakcji słownych z taką osobą.

Bądź w dobrym humorze

Dobry humor to coś na co dużo ludzi zwraca uwagę, dlatego również i o tę kwestię zadbajmy, a nawet jeśli nam jakiś żart nie wyjdzie to śmiejmy się z siebie, że nie udało nam się żart, wtedy pokażemy tej nowo poznanej osobie, że mamy dystans do siebie i właśnie poczucie humoru, więc nawet jeśli początkowo kawał nie wyjdzie koniec końców i tak możemy uzyskać oczekiwany efekt.